Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz

W czasie aranżowania wnętrz z całą pewnością trzeba zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne wnętrze

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma bezsprzecznie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, które należy zamaskować, ale swego typu zdobienie i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest do tego przestronnie, a otwarte powierzchnie dodatkowo podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, skutkiem tego warto zatroszczyć się o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji oraz uzupełnić ją prawidłowo dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz w szeregu przypadków wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia solidność, a jednocześnie znakomicie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych cudownie wygląda surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje też sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać jedność aranży. Należałoby wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz nie brakuje jednakże atrakcyjnych projektów, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom stylu industrialnego. Pozwala to dopasować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji domowników.